Ücretli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları Sorgulama| Mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak

Ücretli öğretmenlik mülakat sonuçları için meraklı bekleyiş devam ediyor. Toplamda 5 bin öğretmenin alınacağı ücretli öğretmenlik mülakatları 11 Ağustos 2018 tarihinde başladı ve 14 Ağustos’ta sona erdi. İşte Ücretli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları ile ilgili bütün detaylar…

Binlerce öğretmen adayının heyecanlı bekleyişi devam ediyor.Ücretli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları Sorgulama ve Mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak.Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında görev yapanların sözleşmeli öğretmenliğe atanma sürecinde önemli bir adım olan sözlü mülakatlar, 11-14 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşmişti. Peki, ücretli öğretmenlik mülakat sonuçları saat kaçta açıklanacak?

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı, ücretli öğretmenler arasından alınacak 5 bin sözleşmeli öğretmenin atama süreciyle ilgili takvimi geçtiğimiz günlerde yayımlamıştı. Mülakat sonuçları ardından tercih telaşı başlayacak, adaylar eylül ayının ilk haftasında atama tercihinde bulunacak.

Personel Genel Müdürlüğünün internet sitesinde ise sonuçlar için tarih olarak bugün gösterilmişti. Ücretli öğretmenlik mülakat sonuçlarının saatiyle ilgili ise henüz bir bilgilendirme yapılmadı.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇ SORGULAMA

SONUÇLARA NEREDEN BAKILACAK?

Yapılan başvurular il, ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan ekranlara düşecek ve inha ya da onay işlemleri ile ücretli öğretmen adayları kurumlara görevlendirilecektir. Kişiler kurumlara görevlendirildikleri anda sonuçlar yine e-devlet üzerinden görüntülenecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz